Türkiye’nin İlk Resimli Sesli Görüntülü IRC Sohbet Odaları


Türkiye’de bir ilk olan trchat.com.tr sohbet odaları yazılımını yakından tanıyın, kullanımı ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olun. Eğer bir sohbet odaları kullanıcısı iseniz bu sohbet applet sizi çok şaşırtacak. Bildiğiniz gibi bütün metin tabanlı sohbet odaları yani irc dediğiniz giriş sistemine sahip olan standart sohbet yazılımları kullanılmaktadır. Sadece yazılı sohbet edilen, genel ve özel konuşmalar yapılan yazılımlardır. Kullanıcıya başka herhangi bir özellik sunmaz. Artık böyle değil! Sohbet odaları trchat.com.tr ile Türkiye’de yeni bir görünüme ve birçok özelliğe sahip. Hadi yakından tanıyalım.

Yeni SOHBET ODALARI

yeni sohbet odaları

Sohbet odaları için Türkiye’de bir ilki yapan trchat.com.tr ile artık çok farklı ve harika bir görünüme sahip mobil uyumlu  chat uygulamasına sahipsiniz. Kullanışı oldukça basit ve arkadaşlarınıza tavsiye edeceğiniz  birçok özelliğe sahip. Sıkıcı ve donuk bir sohbet ortamından uzak eğlenceli bir sohbet odalarına merhaba deyin.

Bir çok özellik kolay bir şekilde kullanımınıza acık. Yeni sohbet odaları appleti içinde olan bütün özelliklerden faydalanmak için önce kayıtlı bir rumuza ihtiyacınız var. Kayıt ol sayfasından yada menü içinden nick kayıt seçeneğini tıklayıp bunu gerçekleştirebilirsiniz. Nick kayıt işlemini gerçekleştirdiğinizde yeni sohbet appleti içinde tüm özellikler kullanımınıza acık hale gelecektir. Peki bu özellikler nelerdir.

Profil Oluşturmak

Diğer kullanıcıların sizi yakından tanıması için en popüler alan. Kendinize ait bilgileri paylaşabilirsiniz. Resim yükleyebilirsiniz bu diğer kullanıcıların sizi görmesini sağlar. Çevrim içi yada meşgul olduğunuzu gösterin veya gelen mesaj kutunuzu düzenleyin. Kimlerin sizinle sohbet edeceğine yada sohbet edemeyeceğine karar verin. Arkadaş listenizi düzenleyin, takip etmek istediğiniz kişiler için harika bir fırsat. Arkadaş eklediğiniz kişiler sohbet odası içine girdiği an bildirimlerinizi toplamaya başlayın.

Durum iletinizi girin! Yeni bir özellik daha, sosyal medya ve tüm chat ve arkadaşlık uygulamalarında olan ileti mesajı girmek ve profilinizde göstermek artık sohbet odalarında da var. Ruh halinizi yada duygularınızı diğer kullanıcılar ile paylaşabileceğiniz, kendinizi ifade edeceğiniz ilginizi çekecek bu yeni özelliği hemen kullanmaya başlayın.

Profil Resmi Yüklemek

En çok ilginizi çekecek yeniliklerden bir tanesi daha. Profil resmi yüklemek, tüm kullanıcıların kim olduğunu görmek ve diğer kullanıcıların sizi görmesi. Nick listesi, kanal mesajları, ve özel mesajlaşmalarda artık görünür haldesiniz. En iyi yenilik diyebiliriz. Bu güne kadar özellikle irc sohbet odalarında sohbet ettiğimiz kişileri göremiyor sadece nickname yani rumuzları mesajlarda görebiliyorduk. Artık öyle değil! Tüm kullanıcıların birbirlerini görebileceği harika bir özellik daha sizin için mevcut.

Arkadaş Ekleme ve Mesaj Kutusu

Neden arkadaş ekleme olmasın ki? İlgi çekecek bir yenilik daha. Artık daha güçlü iletişim kurabildiğiniz ve kendinize yakın hissettiğiniz kişileri arkadaş ekleyebilirsiniz. Profil alanınızdan yönetebileceğiniz arkadaş listeniz ile kendinize farklı kişilerden oluşan yeni arkadaş çevresi edinebilirsiniz. Arkadaş listenizi oluşturduğunuzda , listeniz de bulunan arkadaşlarınızın sohbet odalarına giriş ve çıkışların da bildirim alırsınız ve haberdar olursunuz. Durum iletisi değişimi ve nick değişimi gibi bir çok bildirim ile arkadaş listesine eklediğiniz kişileri takip etmeniz oldukça kolay bir hal alacaktır.

Eğlenceli Emojiler

Artık çok daha kolay anlaşabilir ve bunu eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Gelişen sohbet ve chat uygulamaları bir çok eğlenceli emoji ve benzeri özellikler kullanıyor. Bu artık sohbet odalarında da var. Anlatmak istediklerinizi eğlenceli emojiler ile ifade etmek hep sohbeti daha eğlenceli bir duruma getirecek hem de daha iyi ifade tarzına sahip olacaksınız. Şimdi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Görüntülü ve Sesli Sohbet Etmek

özel sohbet

Birebir özelde sohbet etmek artık daha yeni bir görünüme sahip ve özelliklere. Sadece yazışarak sohbet etmek geçmişte kaldı. Görüntülü ve sesli sohbet etme bütün chat uygulamalarında var iken henüz sohbet odalarında bu yoktu. Yeni sohbet odaları appleti ile bunu artık kullanabilirsiniz.  Özel sohbetleriniz de görüntülü yada sesli sohbet etme özelliği ile sohbeti bir adım ileri taşıyabilirsiniz. Uzun yazı satırları ve klavyeden kurtulmak mümkün. Bunu başlatmak için özel konuşma penceresinde bulunan görüntülü sohbet ikonu’nu yada sesli sohbet için sesli sohbet ikonunu tıklamanız yeterlidir.

Rahatsız edici durumlar için engelle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Kolay kullanımı ve hızı ile ilginizi çekecek bu yeniliği kullanmak daha eğlenceli bir sohbet zamanı geçirmenize fayda sağlayacaktır.

Mobil Kullanılabilirliği İle Her an Sohbet Odaları Yanınızda

Mobil kullanılabilirliği ile de ilginizi çekecek olan yep yeni sohbet uygulaması artık her an yanınız da olacak. Kolay ulaşabilir ve harika özelliklere sahip Türkiye’de bir ilk olan trchat.com.tr sohbet yazılımı ile artık sohbet odaları çok başka.

mobil sohbet odalari profil

mobil sohbet odalari profil

mobil sohbet odalari genel

mobil sohbet odalari genel

mobil sohbet odalari ozel

mobil sohbet odalari ozel

Şimdi kullanmaya başlamak için https://trchat.com.tr sohbet odaları girişine gidin.

önceki yazı
bir önceki yazı da « sohbet odaları makalesini sizler için paylaştım.

admin
makale yazarı :
okunma sayısı 4.251 kez okundu

Türkiye’nin İlk Resimli Sesli Görüntülü IRC Sohbet Odaları ile benzer yazılar


yorumlar
Türkiye’nin İlk Resimli Sesli Görüntülü IRC Sohbet Odaları makalesine yapılan yorumlarYorumlar (9 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?